Gundega Evelone
Gundega Evelone (1988.g.) ir starpdisciplināra māksliniece. Ieguvusi LMA maģistra grādu tēlniecībā, taču brīvi strādā dažādos mākslas medijos un tos mīksē pēc nepieciešamības. Par galveno tiek uzskatīta ideja un forma, lai arī kāda tā būtu, ir pakārtots veids domas labākajai paušanai. Māksliniece savā radošajā darbībā virzās divos izteikti pretnostatāmos virzienos, pievēršoties gan cilvēkpētnieciskam virzienam dažādās sociālās un vēsturiskās situācijās, gan radot darbus, kuros strādā ar tādiem fundamentāliem jēdzieniem, kā „telpa”, „matērija”, „esamība-neesamība” un kuros meklē saskares punktu starp reālo, taustāmo pasauli un indivīda subjektīvo uztveri. Autorei raksturīgi, ka abos radošā darba virzienos viņa ar dažādu mediju palīdzību mēģina radīt pēc iespējas vispatverošāku inscenētu realitāti, kas pilnīgāk iekļautu un ietekmētu skatītāju.
Gundega Evelone līdz šim piedalījusies vairāk kā 50 dažādos mākslas projektos gan kā autore, gan kā kuratore Latvijā un ārvalstīs. Personālizstādes: “Laikmetīgais mākslas muzejs skudrām” (galerija “room9”, 2018.g.). “Commando” (Rīgas Mākslas telpas “Intro zāle”, 2017.g.), “Mīkstā tumsa” (Latvijas Laikmetīgās Mākslas Centra “Ofisa galerija”, 2015.g.), “I’m in” (galerija “Ziema” 2013.g.), “Cūkas Komunistes” (“Nabaklab”, 2013.g.). Gundega Evelone kā kuratore organizējusi tādas izstādes un akcijas kā izstādi “Vieta, kur viss ir labāk” (Valgā, Igaunijā un Kaņepes Kultūras Centrā, 2017.g.), performatīvo notikumu sēriju “Pēdējie Pikniki” (dažādās Rīgas vietās, 2015.g.), izstādi “Tu esi tas, ko Tu mīli” (Kaņepes Kultūras Centrā, 2015.g.) un citas. Piedalījusies laikmetīgās mākslas festivālos “Tēlniecības kvadriennāle Rīga” (2016.g.), “Survivalkit” (2015.g. un 2013.g.), “Art Lab Rojal”, 2015.g. un citos.
Gundega Evelone: “Performancē simboliski izspēlēju savas pārdomas par vecāku - bērnu attiecībām mūsdienu patērētājsabiedrībā. Tāpat kā eksistē realitātē nesasniedzami un plaši apspriesti skaistuma standarti, tā arī arvien pamanāmāks medijos kļūst ideālo vecāku standarts. Vēlot labu savai atvasei, jaunie vecāki pārcenšoties nereti nonāk neirožu lokā, pāraprūpējot savu bērnu, jo “vienmēr var labāk un harmoniskāk”. Sekojot māmiņu blogeru un Instagram influenceru prātīgajiem padomiem un drošs paliek drošs iegādājoties jaunakajām tendencēm atbilstošākos (dārgākos) bērnkopības produktus, vecāki bērnu pamazām iebūvē mākslīgā bērnu pasaulē, kurā nav iespējams apgūt dzīvei nepieciešamās prasmes un pieredzi. Lai šī mikro telpa spētu noturēties pret dabas un instinktu triecienviļņiem pēc iespējas ilgāk, izmisušie vecāki spiesti pakļauties vāju, slēptu komerciālu piedāvājumu vilinājumam multiplikācijas filmu starplaikos, aizvien vairāk tērējot laika, emociju un finanšu resursus.”
Norises vieta:
Rotaļu laukums | Aristīda Briāna iela 9