top of page

Molt

“Molt” (DE/IT) ir kustībā balstīta performance, kuras galvenais atribūts ir Hermes Pittakos projektētais un radītais kostīms, kas savieno performanču mākslinieču – Federicas Dauri un Lis Tz ķermeņus. Tas darbojas kā priekšnosacījums, kā darboties, kustēties un būt, dekonstruējot indivīda ķermeni. Savā pastāvīgajā veidolā divi izpildītāju ķermeņi saplūst trešajā, kas savienojas caur tērpu, dejotājus transformējot vienā masā un atsvešinot tos no ierastās izpratnes par cilvēka ķermeni.

 

Sociāli politiskā kontekstā “Molt” performance ir metafora par iespējamo risinājumu dažādiem atsvešinātības veidiem sabiedrībā, piemēram, starp dažādām kultūrām, identitātēm, dzimumiem, rasēm un intelektuālajām attiecībām. Lai šo ideju risinātu, ķermenis tiek izmantots kā mācību līdzeklis, lai veidotu fizisku un empātisku saikni. “Molt” runā par divām atšķirīgām identitātēm, ķermeņiem, kas kļūst par “kopēju”. Savstarpēji sadarbojoties un izprotot vienam otru, performances mākslinieku mērķis ir izveidot vienotu “kopēju ķermeni”, “trešo būtni”, dzīvu skulptūru.

 

Hermes Pittakos (CY/DE) ir Berlīnē bāzēts mākslas režisors un protēžu mākslinieks no Kipras. Uzsākot studijas tēlotājmākslā, mākslinieks izvēlējās “Makeup & Prosthetics” virzienu Londonas modes koledžā. Pittakos, kā režisors un radošais direktors ir strādājis ar māksliniekiem, kas pēta cilvēka saikni ar ķermeni, tostarp ar Manuelu Vason, Ronu Athey, Lī Adamsu, Lorēnu Džeinu Viljamsu, Karlosu Mariju Romero un Ernesto Tomasini. Viņa darbi ir izrādīti Londonas kinofestivālā “Modern Panic”, “Les Urbaines”, “The Barbican” un “Spill Festival of Performance”. Pittakos ieguvis balvu arī Losandželosas “Sunset” kinofestivālā par filmu Eelan (2015).

 

Federika Dauri (IT/DE) ir Berlīnē dzīvojoša dejotāja un performanču māksliniece no Itālijas. Dzimusi un augusi Romā, Dauri pārcēlās uz Berlīni ar profesionālo pieredzi, kas iegūta Ņujorkā, Amsterdamā, Parīzē un Londonā. Mākslinieces praksē Dauri ķermenis kļūst par pagaidu vietu, caur kuru tiek pētītas, apstrīdētas un izjauktas sociālās normas. Tāpat mākslinieces prakse atspoguļo interesi analizēt “erotikas” jēdzienu. Dauri ir strādājusi ar tādiem izpildītājiem kā “Peaches” un mūzikas grupu “Bonaparte”. 

 

Lisa Stertz (DE) ir vācu konceptuālisma un performanču māksliniece no Berlīnes. Mākslinieces prakses mērķis ir vērst uzmanību uz cilvēku, kas atrodas tukšā, eksistenciālā līmenī. “LĒNO GABALU” sērija, kas radīta 2011. gadā, pauž neiespējamību šķirt dabu no kultūras. Galvenais viņas prakses jēdziens ir “brīvība” un kontekstualizēta cilvēka rīcība. Stertz darbos tiek uzdoti jautājumi, kas saistīti ar identitāti, kultūru, sapratni, pieņemšanu, cieņu, godīgumu, saprātu un pateicību.

 

Skaņu celiņš: Yakovlev.

https://www.instagram.com/hermespittakos/?hl=en

https://federicadauri.com

https://www.lisastertz.com

Norises vieta:

VEF kultūras pils | Ropažu iela 2

bottom of page